Valorant

Valorant Hata Kodu Van 1067

Valorant hata kodu Van 1067 hatasıyla karşılaşan oyuncuların yapabileceği birkaç çözüm bulunmaktadır. Öncelikle oyunda karşılaşılan bu sorunun ana nedeni vgc hizmetinin durmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca oyunun yeni sürümünü oyuncunun kişisel cihazına uyumlu çalışamayabilir.

Valorant Hata Kodu Van 1067 Sorunu Çözümü

Valorant hata kodu Van 1067 sorunu yaşayanlar buraya bakabilir. Özellikle Valorant oyuncuların karşılaştığı bu hata bağlantı hatasıdır. Valorant Van 1067 bağlantı hatasını birlikte kolayca çözümleyelim. Bu, oyuna başlarken ekranda VAN ve VAL hataları göründüğü zamandır. Ancak, bu hataların sorunu çözebilecek ve oyuncunun oyun deneyimini iyileştirecek adımlar vardır. Windows 11 kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri Valorant hata kodu – Van 1067 hatası sorunu çözmenin anahtarı, sistemlerinde TPM 2.0’ı etkinleştirmektir.

Burada gerçekleşen sürüm uyumsuzluğu programın çalışmasını engelleyebilir. Bu nedenle Valorant istemcisinin yeniden başlatılması gerekmektedir. Sorunun çözümü için denenebilecek diğer çözümlerde ise öncelikle;

 • Güvenli önyüklemenin gerçekleştiğinden emin olmanız gerekmektedir.
 • Oyuncunun bilgisayarındaki TPM 2.0’ın aktif olduğundan emin olmalıdır. Ayrıca Secure Boot yani Güvenli Önyüklemenin açık olması gerekmektedir. Bu sayede güvenilir olmayan yazılımlara karşı oyunun önlem almasını sağlamaktadır.
 • Bilgisayarın Sorun giderme seçeneğine tıklayarak gelişmiş seçeneklerden UEFI Ürün yazılımı ayarlarına girilmelidir.
 • Burada yer alan Güvenlik sekmesine tıklanarak Güvenilir Platform Modülü etkinleştirilmelidir.
 • Bir diğer yöntem vgc hizmetinin yeniden başlatılmasıdır.
 • Görev Yöneticisi üzerinden girilen Hizmetler bölümünde vgc ismine sağ tıklanmalı ve Başlat seçilmelidir. Bu adım sonrasında genellikle sorun çözülmektedir.
 • Bir sonraki alternatif ise Windows yazılımının son sürümünü güncellemektir. Oyuncu kullandığı cihazın son sürümüne sahip olduğunda oyunla uyuşmazlık sorunuyla karşılaşmaz.

Valorant VAN 1067

Bunun dışında bilgisayarda yer alan farklı bir antivirüs programının çalışması da oyundaki hataya sebep olabilmektedir. Bu nedenle oyuncunun bu programı devre dışı bırakması gerekir. İnternet üzerinde de görüldüğü üzere birçok oyuncu bu tarz kodlarla karşılaşmaktadır. Sorunlar çözümü basit olsa dahi olumsuz sonuçlar alan kullanıcılar Destek Sayfasından yetkililerle iletişime geçebilmektedir.

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
0Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
1Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
4Görünecek ismin geçersiz.Riot Hesap Adı’nla ilgili bir sorun var. Hesap adını buradan değiştirebilirsin.
5Hesap başka yerde oturum açmış durumda.Tüm cihazlardaki oturumunu kapatmalısın.
7Oturum hizmetine bağlanılamıyor.Hesabın askıya alınmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen e-postanı kontrol et. Sorun, platform kaynaklı olabilir. Ayrıntılı bilgi için VALORANT Discord‘unu ve Destek Sitesi duyurularını kontrol etmeyi unutma.
8 – 21Riot İstemcisi’ne ilişkin sorunlar.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
29Bu, ağ bağlantısına ilişkin bir sorun.Güvenlik duvarının VALORANT’a izin verdiğinden lütfen emin ol. Daha detaylı talimatlar için buraya bakabilirsin.
31Oyuncu adı bilgisine ulaşılamıyor.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
33Riot İstemcisi işlemi kapatıldı.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
38Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
39Sunucu Kullanım DışıSunucu planlı veya acil bakımlar nedeniyle devre dışı olabilir. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
43Bir sistem süre aşımına uğradı.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
44Vanguard devreye girmedi.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.
45Vanguard’ı yeniden başlatman gerekiyor.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.
46Platform kullanılamıyor.Bu duraklatma, mühendislerimizin çalışabilmesi için planlı olarak yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
49Sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
50Sesli sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
51Grup oluşturulurken bir hata oluştu.Grup Sistemi’yle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
52Oyuncuların beceri bilgilerine ulaşırken bir hata oluştu.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
53Riot İstemcisi sohbetine ilişkin sorunlar.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
54İçerik hizmeti hatası.VALORANT, içeriğini yükleyemedi. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
55Uygulama Onarım Yöneticisi Başlatma Hatası (ApplicationRepairManagerInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
56Yasal Veri Başlatma Hatası (LegalInfoInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
57Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
58RSO Doğrulama Hatası (RSOValidationFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
59Oturum Açma Sırası Hakkı Yakalama Hatası (LoginQueueFetchTokenFailure)Oturum açmayla ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat ve Destek Sayfası’ndaki yardım makalelerine göz at.
60Yama Başlatma Hatası (PatchInitFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
61VALORANT’tan uzaklaştırıldın.Bu hatayı görüyorsan lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
62Ping Ölçülecek Oyun Modülü Yok Hatası (NoGamepodsToPingFailure)Bağlantınla ilgili ters giden bir şeyler var galiba. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
63Yönetici Silindi (ManagerDeleted)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
64Oturum Erişimi Hatası (SessionFetchFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
65PatchAvailabilityInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
66ContentIndexInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
67ChatFriendMetadataInitFailureVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
68CapEntitlementsFetchErrorVALORANT sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
69CapWalletsFetchErrorVALORANT sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
70StoreOffersFetchErrorVALORANT sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
-81Service Start FailedPC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard’ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
152Donanım UzaklaştırmasıBu genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.

VAN HATA KODLARI

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
VAN -1Kaldırma HatasıRiot Vanguard’ı tekrar yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 0VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
VAN 1VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
VAN 6VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
VAN -81VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN -102VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN -104Bağlantı HatasıPC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard’ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
VAN 152Donanım UzaklaştırmasıBu genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN9001Güvenli Önyükleme ya da TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü) etkin değil.Windows 11 sisteminin Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0’ı destekleyip desteklemediğini ve bu sorunları nasıl giderebileceğini öğrenmek için lütfen bu makaleye göz at.
VAN9002Vanguard’ın bu sürümü, exploit protection ayarları altındaki Denetim Akış Koruması (CFG) seçeneğinin etkinleştirilmiş olmasını gerektirir.Exploit protection ayarlarının nasıl değiştirileceğini öğrenmek için lütfen bu makaleye göz at. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN9003Güvenli Önyükleme etkin değil.Windows 11 sisteminin Güvenli Önyükleme’yi destekleyip desteklemediğini ve bu sorunları nasıl giderebileceğini öğrenmek için lütfen bu makaleye göz at.

Valorant van 1067 hatası

Valorant, popüler bir FPS oyununda herhangi bir teknik sorunla karşılaşma olasılığı vardır. Van 1067 hatası, oyunun bağlantısında bir sorun olduğunu ve sunucularla iletişim kurmanın başarısız olduğunu gösterir.

Bu hatanın birkaç nedeni olabilir. Öncelikle, internet bağlantınızın istikrarlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, Valorant sunucularında bir kesinti veya bakım çalışması varsa da bu hatayı alabilirsiniz.

Van 1067 hatası çözmek için ilk yapmanız gereken şey, internet bağlantınızı kontrol etmektir. İnternetinizde bir sorun olmadığını doğruladıktan sonra, Valorant sunucularında bir kesinti olup olmadığını kontrol etmek için Riot Games’in sosyal medya hesaplarından veya resmi web sitesinden güncellemeleri takip etmeniz gerekebilir.

Kaynak

https://support-valorant.riotgames.com/hc/tr/articles/360045619633-VALORANT-Hata-Kodlar%C4%B1
Valorant bağlantı hatası

Valorant bağlantı hatası

Valorant Hata Kodu VAN 1067, Valorant oyununda bir hata olarak görülebilir. Bu hata, oyunun başlaması sırasında ya da oyun sırasında ortaya çıkabilir ve oyunun çalışmamasına neden olabilir. Hata kodu VAN 1067, oyunun başlatılması sırasında internet bağlantısının kesilmesi ya da oyun sunucusunun meşgul olması gibi nedenlerle oluşabilir. Ayrıca, sisteminizde yazılım veya donanım sorunları da bu hatayı tetikleyebilir.

Valorant Hata Kodu VAN 1067 çözümü olarak, internet bağlantınızı kontrol etmeniz ve oyun sunucusunun meşgul olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Valorant Hata Kodu VAN 1067, oyunun başlaması sırasında ya da oyun sırasında ortaya çıkan bir hata olarak kabul edilir. Bu hata kodunun oluşmasına neden olan faktörler arasında aşağıdakiler vardır:

 1. İnternet Bağlantısı: Oyunun başlaması sırasında internet bağlantınızın kesilmesi bu hata kodunun oluşmasına neden olabilir.
 2. Sunucu Meşguliyeti: Oyun sunucusunun meşgul olması bu hata kodunun oluşmasına neden olabilir.
 3. Yazılım Sorunları: Sisteminizde yazılım sorunları bu hata kodunun oluşmasına neden olabilir. Örneğin, yazılımın güncel olmaması, yazılım çakışması gibi sorunlar.
 4. Donanım Sorunları: Sisteminizdeki donanım sorunları bu hata kodunun oluşmasına neden olabilir. Örneğin, ekran kartı, işlemci gibi donanım parçalarının arızalanması gibi sorunlar.

Bu hata kodunun oluşmasına neden olan faktörler arasında yer almaktadır, ancak bu hata kodunun oluşmasına neden olan tüm faktörleri tam olarak bilinmemektedir.

Valorant van 1067 hatası ve çözüm adımları

Valorant oyununda “Error Code 1067” hatası, genellikle oyunun başlatılması sırasında görülen bir hata olup, oyunun çalışmasını engelleyebilir. Bu hatanın çözümü için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Oyunun en son güncellemesini yükleyin.
 3. Bilgisayarınızdaki güncel sürücüleri kontrol edin ve güncel olmayan sürücüleri güncelleyin.
 4. Bilgisayarınızda anti-virüs yazılımını kontrol edin ve oyunun çalışmasını engelleyebilecek bir yazılım olup olmadığını kontrol edin.
 5. Oyunun kurulu olduğu diskte yeterli boş alan olduğundan emin olun.
 6. Oyun dosyalarının bozuk olması nedeniyle, oyunun kurulumunu yeniden yapmayı deneyin.
 7. Oyunun çalışması için gerekli olan bazı gereksinimleri karşıladığından emin olun.
 8. Firewall veya diğer güvenlik yazılımlarının oyunun çalışmasını engelleyebileceğinden emin olun.
 9. Oyunun çalışması için gerekli olan bazı dosyaların silinmiş olmasından dolayı, oyunun kurulumunu yeniden yapmayı deneyin.
 10. Oyunun kurulu olduğu klasörün izinlerini kontrol edin ve oyunun yazma ve okuma izinleri olduğundan emin olun.

Bu adımları uyguladıktan sonra hata ile karşılaşmaya devam ederseniz, oyunun destek ekibine başvurun veya oyunun forumlarında diğer oyuncularla paylaşın.

Valorant VAN 1067 hatası Çözümü

Valorant Error Code 68, Valorant Hata Kodu 68

Valorant oyununda “VAN 1067” hatası, genellikle oyunun başlatılması sırasında görülen bir hata olup, oyunun çalışmasını engelleyebilir. Bu hatanın çözümü için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Oyunun en son güncellemesini yükleyin.
 3. Bilgisayarınızdaki güncel sürücüleri kontrol edin ve güncel olmayan sürücüleri güncelleyin.
 4. Bilgisayarınızda anti-virüs yazılımını kontrol edin ve oyunun çalışmasını engelleyebilecek bir yazılım olup olmadığını kontrol edin.
 5. Oyunun kurulu olduğu diskte yeterli boş alan olduğundan emin olun.
 6. Oyun dosyalarının bozuk olması nedeniyle, oyunun kurulumunu yeniden yapmayı deneyin.
 7. Oyunun çalışması için gerekli olan bazı gereksinimleri karşıladığından emin olun.
 8. Firewall veya diğer güvenlik yazılımlarının oyunun çalışmasını engelleyebileceğinden emin olun.
 9. Oyunun çalışması için gerekli olan bazı dosyaların silinmiş olmasından dolayı, oyunun kurulumunu yeniden yapmayı deneyin.
 10. Oyunun kurulu olduğu klasörün izinlerini kontrol edin ve oyunun yazma ve okuma izinleri olduğundan emin olun.

Bu adımları uyguladıktan sonra hata ile karşılaşmaya devam ederseniz, oyunun destek ekibine başvurun veya oyunun forumlarında diğer oyuncularla paylaşın.

Teknofaw

Site Destek dijital performans ve reklam işbirliğinde olarak teknofaw.com kurucusu. Oyunseverlerin en sevdiği mobil ve PC oyunları hakkında en son haberleri, incelemeleri ve rehberleri sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu