Valorant

Valorant Hata Kodu 128

Valorant hata kodu 128 birçok oyuncunun sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri olmaktadır. Hata kodu 128 sorununun asıl nedeni aslında Vanguard yazılımının oyuna girildiği anda çalışmamasıdır. Valorant Hata Kodu 128, Valorant Vanguard Başlatılamadı Hatası Çözümü. Riot Vanguard başlatılamadı yani Valorant VAN 128 hatası ve çözümü. Sorun VGC uygulamasının oyuna girildiği anda devre dışı kalmasından kaynaklanmaktadır. Fakat bu problemin kısa sürede uygulanabilecek bir çözümü bulunmaktadır. Bu çözüm için Denetim Masası ve Görev Yöneticisi kısmı kullanılmaktadır. Anlatacağımız yöntemden hemen önce bilgisayarı yeniden başlatmak da işe yarayabilen bir seçenektir. Bilgisayarın başlat kısmından denetim masasına giren oyuncular burada Program Ekle veya Kaldır kategorisine girmelidir. Riot Vanguard yazılımı sağ tıklanarak kaldırılmalıdır. Valorant oyunu yeniden açıldığında karşınıza çıkan hata değişecektir. Bu seferki hata ‘Vanguard Başlatılamadı’ olacaktır. Bu adımdan sonra yapılması gereken Görev Yöneticisini açmak olacaktır.

Görev yöneticisi açılarak Hizmetler bölümüne girilmelidir. Hizmetler bölümünde ‘vgc’ ile başlayan kısmı bulmak için V harfine basılarak kolaylık sağlanabilir. Vgc uygulamasına sağ tıklanarak başlatma türü otomatik olarak ayarlanmalıdır. Daha sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır. Buna ek olarak bilgisayarda yer alan Antivirüs programının kapatılması gerekmektedir. Bilgisayar tekrardan açıldığında sorun çözülmüş olacaktır. Bu çözüme ek olarak modeminizi kapatıp 1 dakika bekledikten sonra tekrar açmak da işe yarayabilir. Oyuna giriş yaptığınızda hata kodu tekrar gelmediyse işlemler doğru sonuca ulaştırmıştır. Olumlu yanıtlar almak adına işlem adımlarını eksiksiz şekilde gerçekleştirmelisiniz. Tüm bunların sonucunda dahi çözüme ulaşamadıysanız Valorant Destek Ekibi ile kısa sürede iletişime geçerek sorununuzu aktarabilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 128 Rehberi

128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır. PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlatın hatası karşımıza çıktığında yapmamız gerekenleri beraber inceleyelim.

  • İlk olarak bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştırın.
  • Riot İstemcisi’ni yeniden başlatın.
  • Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldırın.
  • ikisini de sıfırdan yeniden yükleyin.
  • Sorun devam ederse bu sayfanın altında yorumlar kısımından bize bildirin.

Teknofaw

Site Destek dijital performans ve reklam işbirliğinde olarak teknofaw.com kurucusu. Oyunseverlerin en sevdiği mobil ve PC oyunları hakkında en son haberleri, incelemeleri ve rehberleri sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu