Genel

Valorant Hata Kodu 102

İçerik Tablosu

Valorant Hata Kodu 102 sorunu ile karşılaşanlar buraya bakabilir. VAN -102. VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır. PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Hatası genel olarak bağlantınızın zayıf olması veya bilgisayarınızın içerisinde bulunan Riot istemcisinden kaynaklanmaktadır.

Valorant Hata Kodu 102 Çözüm adımları

  • İlk olarak bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştırın.
  • Riot İstemcisi’ni yeniden başlatın.
  • Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldırın.
  • ikisini de sıfırdan yeniden yükleyin.
  • Sorun devam ederse bu sayfanın altında yorumlar kısımından bize bildirin.

Valorant hata kodu 102 ile karşı karşıya kalan birçok oyuncu, çevrimiçi olarak bir çözüm arıyor. Valorant çok popüler bir dövüş oyunu olmasına rağmen birçok oyuncu bazı hatalarla karşılaşabilir. En yaygın hata kodlarından biri hata kodu 102’dir. Bu sorunu yaşayan oyuncular, çözüm bulmak için pek çok şey denediler. Ancak olumlu sonuç verecek ilk çözüm, bilgisayarı ve oyunu kapatarak yeniden başlatmaktır. Hata kodu 102, bir bağlantı hatasından kaynaklanmaktadır.

Bağlantının kesilmesinin nedeni, istemcinin çalışmamasıdır. Oyuncuların Riot istemcisini yeniden çalıştırmaları sonucunda hata sorunu ortadan kalkacaktır. Bunu yapmak için görev yöneticisine gitmeli ve oradaki Valorant metnine sağ tıklayıp ardından görevi bitir’e tıklamalısınız. Ardından görev yöneticisinin ayrıntılar bölümüne gidin ve vgc adlı dosyaya sağ tıklayın. Sağ tıkladığınızda görünen görevi sonlandır metni seçilmelidir. Bu adımdan sonra vgc isimli dosyaya sağ tıklanarak başlangıç türü otomatik oalrak değiştir şeklidne düzeltilmelidir.

Son olarak Hizmetler bölümünün sol üst köşesinde yer alan Hizmeti bşalat butonuna basılmalıdır. İşlemler bu şekilde tamamlanır ve bilgisayar yeniden başlatıldığında hata kaybolmuş olacaktır. Eğer bu sorunlar sonucunda hata kaybolmadıysa Valorant oyununun silinmesi gerekir. Silinen oyun yeniden yüklenir ve bilgisayarda aktif olarak kullanılan antivirüs programı devre dışı bırakılmalıdır.  Programların silinmesi esnasında Program Ekle veya Kaldır bölümüne girilmesi gerekmektedir. Dosya olarak silinen programlar tekrar yüklendiğinde açılma sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Teknofaw

Site Destek dijital performans ve reklam işbirliğinde olarak teknofaw.com kurucusu. Oyunseverlerin en sevdiği mobil ve PC oyunları hakkında en son haberleri, incelemeleri ve rehberleri sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Valorant Hata Kodu 102 sorununu en kısa anlatan tek kaynak burası sanırım. 5 dakidada sorun düzeldi teknofaw farkı ortada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu