Sağlık

Sağlık ocağında yapılan testler

Ülkemizde en çok tercih edilen sağlık kuruluşlarından biri olan Sağlık ocağında bazı testleri yaptırabilirsiniz. Zaman zaman kan, şeker gibi sorunlardan dolayı ufak çaplı ve kapsamlı testler yaptırmamız gerekebilir. Bu testleri Sağlık ocağında yapılan testler olarak aşağıda görebilirsiniz. Konumuzun devamonda Aile hekimi kaça kadar kan alır? saatleri de belirtilmiştir.

Sağlık ocağında yapılan testler

1 – KAN Testleri

 • Kan sayımı(Hemogram)
 • Biyokimya
 • Tiroid fonksiyon testleri
 • Gebelik testi
 • Kan grubu tayini
 • Hepatit markerları
 • Bulaşıcı hastalıklar(VDRL, HIV)
 • Vitaminler

2 – İDRAR Testleri

 • Tam idrar tetkiki
 • Gebelik testi

Sağlık ocağında hangi kan tahlilleri yapılıyor?

Sağlık ocağı kurumları sağlık alanında neredeyse ülkemizin 4 bir yanını kapsamaktadır. Kan tahlili yaptırmak isteyenler Sağlık ocağında hangi kan tahlilleri yapılıyor? sorunu sormaktadır. Aşağıda Sağlık ocağı kurumlarının yaptığı kan testlerini bulabilirsiniz.

 1. Kan şekeri ölçümü
 2. Evlilik için kan tahlilleri
 3. Gebelik ( hamilelik) testi
 4. Kolesterol  ve yağ ölçümü testleri
 5. Kansızlık demir eksikliği için tahliller
 6. Folat  (folik asit) testi
 7. Guatr tahlilleri
 8. Karaciğer, safra , böbrek fonksiyon tahlilleri
 9. Vitamin b12 / D vitamini  (vitamin eksikliği) testleri
 10. Prostat tahlilleri
 11. Kan Grubu tahlili

Sağlık ocağı kan tahlili gün ve saatleri Aile hekimi kaça kadar kan alır?

81 ilde ve her ilçede bulunan Aile Sağlığı Merkezi, diğer adıyla sağlık ocakları, demir eksikliği tahlilleri, evlilik raporu, kolestrol yağ ölçümü, sağlık raporu, gebelik takibi gibi birçok ücretsiz sağlık hizmeti bir şekilde sağlanıyor. Birçok vatandaş tarafından sağlık ocağı çalışma saatleri, sağlık ocağında kan alma saatleri merak ediliyor. Kan alma saatleri belli bir süresi yoktur ve aile hekimliğinde kan tahlili saatleri dışında kan alınmamaktadır.

sağlık ocağı kan alma saatleri ne zaman? Sağlık ocağında hangi günler kan verilir? Kan alma saat kaça kadar? Sağlık ocaklarında kan verme saatleri sabah 8.30 ve 10.30 arasında yapılmaktadır. Bazı sağlık ocaklarında 11’e kadar kan almaya devam edebiliyor. Kendi aile sağlığı merkezinize kaça kadar devam ettiğini telefon ederek kesin öğrenebilirsiniz.

Her gün belli bir saate kadar alınan kanlar, en yakın devlet hastanelerine gönderilir. Bundan dolayı kaça kadar alacağı aslında kanların eğitim araştırma hastanesine gitmesine de bağlıdır. Bulunduğunuz bölgede kanlar öğleden sonra toplanıyor ise öğle molasından önce her hangi bir saatte de kan verebilirsiniz.

Teknofaw

Site Destek dijital performans ve reklam işbirliğinde olarak teknofaw.com kurucusu. Oyunseverlerin en sevdiği mobil ve PC oyunları hakkında en son haberleri, incelemeleri ve rehberleri sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu